Ficánka Tagóvoda

Kádárta egy festőien szép környezetben Veszprém és Gyulafirátót között helyezkedik el. 2000-től a körzetesítés folytán a Kastélykert Óvoda tagóvodája lett.Mivel Kádártán is sok a betelepült család, a hagyományőrző program közösségmegtartó erejére egyre inkább szükség van. A körzetesítéssel egy időben a tagóvoda egy 50 férőhelyes EU szabványnak megfelelő óvodaépületbe költözhetett. Az új óvoda indulásakor pályázati forrásokból és egyéb támogatásokból új bútorokat, udvari játékokat vásárolhatott. Megkezdték az udvar fásítását annak érdekében, hogy az év minden szakában kellemes játék és mozgáslehetőségeket biztosítson a gyerekeknek. Az óvoda környezete családias, derűs érzelmileg biztonságot nyújtó.