Csiga-Biga Csoport

„Foglalkozzunk meleg, sugárzó szeretettel, a gyermekekkel, s akkor ők csodára képesek.”

Csiga-biga csoportba minden reggel vidám, mosolygós kisgyerekek érkeznek, hisz törekszünk a családias, barátságos légkör kialakítására, hogy a gyermekek jól érezzék magukat az óvodában.
Nevünkkel ellentétben mi fürgék vagyunk, szeretünk sokat mozogni, sétálni és kirándulni, hogy felfedezzük a környezetet. Szívesen énekelünk, táncolunk, kipróbálunk sok-sok kézműves technikát, szeretünk meséket hallgatni, de legfőképp játszani szeretünk.
A csoportszobában a gyermekeket életkoruknak és érdeklődési körüknek megfelelő könyvek, játékok várják. Amennyiben az időjárás engedi, sokat tartózkodunk a szabadban, ahol mászóka, libikóka, csúszda, homokozó, babaház csábítja játékra és mozgásra a kis „csiga-bigákat” az árnyas fák alatt. Minden nap fogyasztunk friss gyümölcsöt, hogy erősek és egészségesek legyünk.
A jeles napokra, ünnepekre való készülődés során erősödik a „mi csoportunk” tudata, az összetartozás érzése.
Büszkék vagyunk arra is, hogy csoportunkban jól működik az integráció. Óvodásaink már kiskorban megtanulják a másság elfogadását, a törődést, a támogatást, a segítség adását.
Mindebben segítségünkre van Dóri néni és Ica néni is.

Kahler-Kólinger Tünde, Meles Erika
Schmid Ilona